Novinka - KVETINKY, Marec, Kom., tr.č.1

MAREC - MESIAC KNIHY

O knihách budeme rozprávať celý mesiac. Nejde len o čítanie rozprávok, riešenie hádaniek a úloh z nich, ale naši predškoláci sa naučia rozoznávať aj smer čítania textu, kde je názov knihy, spisovateľa, kto je to ilustrátor, ako vlastne vzniká kniha a i. Tiež nezabúdame na významnú detskú autorku, ktorá tvorila blízko nášho rodiska p. Ľ.Podjavorinskú.

Pomocou každodenného zaznamenávania činností formou obrázkov a písmen sa detailnejšie oboznamujeme s abecedou. Deti spoznávajú načo sú nám písmenká, čo všetko s nimi dokážu...Skladáme vlastné i kamarátovo meno, zobrazujeme ich graficky.

Jednou z našich dlhodobejších domácich úloh bolo vytvorenie vlastného "Čitateľského denníka". Na tie sa veľmi tešíme. Máte čas do 4.3.2024.

5.3.2024 - návšteva mestského múzea v Starej Turej

7.3.2024 vás radi uvidíme na rodičovskom združení určené pre rodičov detí budúcich školákov v spolupráci s CPP NMnV a ZŠ v priestoroch jedálne Kom.

18.3.2024návšteva Mestskej knižnice Kristíny Royovej v Starej Turej

20.3.2024 - Návšteva Gazdovského dvora - Veľká Noc

22.3.2024 - Tanečné vystúpenie na námestí_Vítanie jari (cca o 10,20 hod)

25.3.2024 - Pokračujeme v spolupráci so ZŠ, s našimi kamarátmi - spoločný výlet do Piešťan do Domu umenia na predstavenie "Tri prasiatka".

26.3.2024 - Návšteva CVČ_Deň Vody

27.3.2024 - FOTENIE