Novinka - Farebná jeseň v triede č. 5

Farebná jeseň v triede č. 5

"Po lete vždy nádherná, príde jeseň farebná."

V novej triede a v novom kolektíve "Malé lienky"  sa deti pomerne  rýchle zadaptovali, vytvorili sa nové kamarátske vzťahy, ktoré sa odzrkadlili v  hrách a rôznych činnostiach počas dňa. Pri pobytoch vonku sme v tomto období pozorovali krásu jesennej prírody, zbierali gaštany, orechy, listy... V školskej záhrade si deti vyskúšali hrabanie lístia, a keď zafúkal silnejší vietor púšťali sme šarkana. Jesenné obdobie má svoju neopakovateľnú atmosféru, je plné farieb a vôní. Bola by škoda tieto krásy prírody neobjavovať! Ochutnávali sme s deťmi rôzne druhy ovocia, zeleniny, motivované básňami, piesňami a hrami. Na jeseň sa spolu s farbami prebudila aj naša tvorivosť a kreativita, o čom svedčí jesenná výzdoba v priestoroch šatne a triedy. To, čo nám jeseň ponúkla sme spolu s deťmi a rodičmi dotvárali na rôzne tekvicové, zeleninové, ovocné či gaštanové umelecké diela. V rámci týždennej témy  "športom k zdraviu" sa z nás stali malí športovci. Zapojili sme sa i do súťaže domestos prostredníctvom deťmi vytvorených prác. Nezabudli sme ani na našich starkých. Na triednej besiedke deti predniesli starým rodičom milé básne a piesne spojené s pohybom a zahrali divadielko O repe.

Ďakujeme šikovným detičkám, rodičom i starým rodičom.

pani učiteľky Danka  a Katka

foto tu