Novinka - Fašiangový týždeň Usilovné včielky 1. trieda Komenského 320/1

Usilovné včielky z MŠ Komenského prežili fašiangovo karnevalový týždeň v znamení Šaša Šaľa, ktorý ich prostredníctvom  zaujímavej prezentácie a rôznych edukačných aktivít oboznámil so všetkými zvyklosťami a tradíciami fašiangov. Jednou z najznámejších fašiangových zábav je karneval, prezliekanie sa do rôznych zábavných masiek, čo prezentovali s radosťou  a veľkým záujmom i naše deti.

Každý deň počas celého týždňa chodili do MŠ  v rôznych  karnevalových  maskách , v ktorých sa predstavovali ostatným kamarátom, charakterizovali postavy, ktoré mali prostredníctvom masky na sebe, vymýšľali o nich príbehy, súťažili, kreslili a vyrábali rôzne masky, okuliare podľa fantázie a prezentovali sa v rôznych zábavných aktivitách.

Počas nášho karnevalovo fašiangového týždňa nás navštívili i všetky triedy 3. ročníkov ZŠ. Žiaci tretiaci i s p. učiteľkami prezentovali ľudové tradície formou dlhého fašiangového sprievodu sprevádzaného spevom, hudbou i hrou na netradičné hudobné nástroje, ktorý zavítal i do našej triedy Usilovných včielok.  Deti boli z netradičných masiek i celého sprievodu milo prekvapené a nadšené, veľmi sa im žiaci ZŠ páčili.

V závere týždňa si každá maska v našej triede zaslúžila  sladkú odmenu s pohostením a odmeny za výhry v jednotlivých súťažiach.

E. Mlynárová