Novinka - Škola v prírode Prašník Dúbrava Usilovné včielky 1. trieda

Na Usilovné včielky a ich kamarátov čakalo v dňoch od 16. do 20. júna 2014  v škole prírody na Prašníku  Dúbrave veľmi pekné prostredie prírody i areál RZ, kde sme spoločne s deťmi prežili počas celého týždňa pekné chvíle.

Deti nazbierali  množstvo zážitkov i vedomostí z aktivít s p. učiteľkami i animátormi z CK Slniečko.

Deťom sa páčili nielen  mená  animátorov Čoko, Bzučo, Poky, Cedo a Šmoulo, ale i spoločné cestovanie okolo sveta prostredníctvom družstiev Slovensko, Madagaskar, Brazília a Francúzsko, do  ktorých boli deti rozdelené na súťaže.

Nezabúdali sme ani na každoranné rozcvičky podľa hudby na čerstvom vzduchu, deti si taktiež užili kúpanie v bazéne, zúčastnili sa výletu do neďalekého kúpeľného mesta Piešťany, kde sa plavili loďou, prešli Sklený most a park, v ktorom obdivovali pávy i leknové jazierka.

Pri vstupe na Sklený most sme dostali nečakanú odmenu od štedrého a milého pána predávajúceho pukance, každému zdarma  za hrsť  pukancov. Po chutných pukancoch a rezňoch, ktoré nám nabalili p. kuchárky z Prašníka si deti ešte pochutnali na zmrzline.

Do RZ Prašník sme sa vrátili s novými zážitkami a ďalšie, v podobe nových aktivít, ako boli grécke olympijské hry Cézara a jeho synov i sestier, opekačky, či večerného hľadania pokladu v lese s baterkami na nás len čakali.

V závere boli všetky súťaže v spoločenskom dome animátormi vyhodnotené a deti odmenené. Usilovné včielky druhýkrát odmenili i p. učiteľky Erika a Adka, každého za to, čím v škole prírody vynikal. Nezabudli ani na sladkú odmenu, na ktorej si detičky pochutnali.

Ďakujeme p. kuchárkam RZ Prašník Dúbrava za výbornú domácu stravu, ktorá deťom nadmieru chutnala.

Usilovné včielky ďakujú za super školu v prírode 2014, na ktorú im zostanú spomienky v podobe bohatých zážitkov.