Novinka - Spoločensko fašiangový ples Usilovných včielok v MŠ Komenského

Fašiangový čas detí v MŠ na Komenského ulici v Starej Turej sme v 1. triede Usilovných včielok obohatili okrem karnevalového týždňa ďalšou formou zážitkového učenia,  spoločenským plesom, ktorý sme uskutočnili v popoludňajších hodinách 26. februára 2014.

Deti a ich rodičia mali možnosť prežiť atmosféru plesu so všetkými náležitosťami, ktoré k tomu patria s predpokladom dať deťom možnosť vytvoriť si predstavu slávnosti tohto druhu. Charakteristickým znakom našej práce sú zážitkové aktivity. Zastávame teóriu, že učenie sa vlastnými skúsenosťami už v predprimárnom vzdelávaní prináša veľký efekt a stopu do vedomostí detí, ktoré zároveň absorbujú oveľa viac informácií a podnetov s trvalými kladnými skúsenosťami.

Pre deti a ich rodičov sme na plese pripravili bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpili pedagógovia zo ZUŠ Stará Turá, predstavili sa koncertom vážnej hudby s hrou na priečnej flaute p.uč. Ing. arch. Alexandra Klimeková, na flaute p. uč. Martin Brkal a na gitare p. uč. Peter Burica, čím umožnili všetkým prítomným pekný kultúrny zážitok, za čo im patrí poďakovanie.

Ďalej vystúpili naše Usilovné včielky, dievčatá i chlapci s tancom Strašidelná a Čokoláda, taktiež  v módnej prehliadke, kde predviedli svoje spoločenské šaty, účesy a makeup.

O úpravu vlasov dievčat sa s veľkou profesionalitou postarala p. uč. Renatka Hučková, o jemnú kozmetickú úpravu pre dievčenský plesový pocit profesionálna kozmetička p. Petra Uváčiková Kaňová. O profesionálne zdokumentovanie celého fašiangového plesu sa postaral fotograf p. Aleš Tomis.

Nezabudli sme ani na rodičov našich detí, ktorí vzali ples naozaj vážne a prišli nastrojení v úžasných plesových róbach. Pripravili sme pre nich súťaže, tance a zábavné aktivity umožňujúce opäť sa dostať do veselého detského sveta k svojim ratolestiam. Odmenou im boli radostne svietiace očká detí, zvonivý smiech rozliehajúci sa po celej budove MŠ a obrovský potlesk potvrdzujúci, že naše úsilie sa vyplatilo a nebolo márne.

Počas celého plesového popoludnia nechýbalo ani pohostenie zabezpečené rodičmi. O profesionálnu obsluhu a úpravu stolov sa postarali študenti hotelovej akadémie zo Starej Turej.

Prekvapením večera bol krátky ďakovný  príhovor a kvetinový dar  od rodičov p. Andreja  Oravca a p. Andrejky  Porubanovej. Ďakujeme.

Posledným osviežením fašiangového plesu bolo losovanie bohatej tomboly zabezpečenej štedrými sponzormi.

Naše veľké ďakujem patrí :

firme Pereg Modra, firme Marius Pedersen Trenčín, p. Mgr. A. Amerovej lekáreň Dr. Max Stará Turá, p. S. Ligovej Sisi Dekor Stará Turá,  p. J. Kučerákovi firma Werchem Nové Mesto nad Váhom, p. P. Ježíkovi firma DRIBO a firma GEMINI Stará Turá, firme BOVE profighters Stará Turá, p. A. Maronovi  firma YADROBIKE Stará Turá, firme PPA CONTROL Bratislava, firme EMM International Bratislava, firme Vitana Slovensko, p. J. Breštenskému cukráreň Ritmo Stará Turá, p. A. Drnákovej predaj vína Stará Turá, p. Z. Kováčikovej a ostatným sponzorom, ktorí si neželali byť menovaní.

Ďalej si našu vďaku  zaslúžia p. Aleš Tomis, p. Petra Uváčiková Kaňová, p. uč. Renatka Hučková, p. uč. Miladka Potfajová, p. zástup. Blanka Kucharovicová, p. školník MŠ Paľko Pánik, p. kuchárka Anička Gajdošová a p. upratovačka Emília Knapková.

Naša posledná vďaka patrí všetkým zúčastneným, ktorí prispeli k slávnostnej atmosfére a skvelej zábave fašiangového plesu.

Učiteľky MŠ : Erika Mlynárová ,Mgr. Adriana Bunová