Novinka - Veľkonočné kultúrne vystúpenie na námestí Usilovné včielky

Prichádza jar a s ňou naše krásne slovenské zvyky a tradície.

Ľudové zvyky a tradície oddávna ovplyvňovali život našich predkov, ktorí žili v úzkom spojení s prírodou. Zvyky a tradície sa viažu na jednotlivé ročné obdobia, na prírodný cyklus.

Sú vzácnym pokladom pre budúce generácie, preto sa i my v našej materskej škole na Komenského ulici v 1. triede Usilovných včielok snažíme tieto tradície a zvyky zachovávať a tým ich zároveň dostávať do povedomia dnešných detí prostredníctvom rôznych aktivít. Či už pletením korbáčov

s  jedným z našich rodičov s p. Augustínom, alebo folklórnymi vystúpeniami s regionálnym charakterom nášho kraja.

Dňa 11. apríla 2014 sme sa svojim vystúpením pod názvom Jar na dedine s našimi deťmi pričinili o zachovávanie ľudových tradícií zapojením sa do kultúrneho programu Vítanie jari, ktorí pripravili Dom kultúry Javorina a Mesto Stará Turá na Námestí slobody, kde bol zároveň i remeselný trh.

Zároveň ďakujeme jednej z našich mamičiek p. Lucke Líškovej za nezištné ušitie krásnych krojov pre deti našej triedy.

Erika Mlynárová