Novinka - Výlet Hustopeče Usilovné včielky 1. trieda Komenského 320/1

FOND MIKROPROJEKTŮ

VÝLET NA HRAD VEVEŘÍ

V rámci cezhraničnej spolupráce projektu Poznáváme svět našich přátel s družobnou MŠ Hustopeče sme našich kamarátov v Čechách dňa 4. júna 2014 navštívili v ich kraji a meste , v ktorom žijú.

Najskôr nám však ukázali časť ich histórie prostredníctvom návštevy hradu na Veveří, ktorý bol pre  naše deti  zaujímavý. Videli sme stredoveké zbrane rôzneho druhu i s niektorými časťami brnenia, ktoré si mali deti možnosť i vyskúšať. Vytláčali sme si obrúsky s motívom stredovekého rytiera priamo v stánkoch v podhradí, vyrobili sme si taktiež voňavé sviečky, hádzali na cieľ stredovekou zbraňou, deti si vyskúšali  točiť tanierom na paličke . Neobišli sme ani divadlo Cirkus, v ktorom sme sa zoznámili s jedným i druhým šašom, baletkou, tanečnicou Boženou  i vzpieračom.

Vďaka dobovému oblečeniu a peknému prostrediu v peknej prírode  sme sa  na hrade Veveří cítili veľmi príjemne. V závere sme si prezreli výstavu postáv, odevov, zázračný kufor, či čarovný prsteň  z rozprávky Arabela.

Po návšteve hradu sme sa presunuli priamo do Hustopečov, kde nás  čakal chutný obed a zaujímavé súťaže na školskom dvore v MŠ našich kamarátov.  Prekonaním prekážkových dráh, skokov na trampolíne, futbalu deti získali pekné medaile. Mali možnosť pohrať sa i s hračkami našich kamarátov.

Na spiatočnej ceste každý dostal na pamiatku diplom a odmenu. Deti videli nielen kus sveta za hranicami nášho Slovenska, ale prostredníctvom tejto návštevy  spoznali i svet našich malých priateľov.

E. Mlynárová