Novinka - Výlet Trenčiansky hrad Usilovné včielky 1. trieda Komenského

FOND MIKROPROJEKTŮ

Výlet na Trenčiansky hrad.

V mesiaci máj 2014 sme sa i s ostatnými kamarátmi predškolákmi z MŠ Hurbanova zúčastnili veľmi pekného výletu na Trenčiansky hrad. Bol o to zaujímavejší, že sme ho absolvovali spolu s našimi kamarátmi z družobnej MŠ Hustopeče, v rámci projektu  cezhraničnej spolupráce, ktorí k nám prišli na návštevu spoznávať históriu nášho kraja. Trenčiansky hrad sme im predstavili už v predstihu  v septembri a októbri 2013, vytvorením leporela na tému Trenčiansky hrad opradený legendou  O studni lásky.

Na tomto výlete sme videli nielen  Studňu lásky, ale i múzeum, v ktorom nám o nej porozprávali a ukázali veľa zaujímavostí, prešli sme prostredníctvom rozprávky O Matejovi , Katke a nebezpečných čertoch celý veľký okruh Trenčianskym hradom. Zaujímavé bolo i podhradie, kde deti schuti zjedli všetko, čo im z domu nabalili, u Sokoliarov pozorovali majestnátneho orla, pohladili si trojročnú sovičku  kuvika Tinky Vinky, povozili sa na koníkovi, odfotili sme sa pri bojovom dele.

V závere tohto pekného dňa nás deti z Hustopečí navštívili i v našej triede, kde sa zahrali s našimi hračkami.

Zážitkami z výletu sme si prostredníctvom kresby vyzdobili našu šatňu.

E. Mlynárová

Projekt je financovaný z prostriedkov EU.