Novinka - Deň Zeme v spolupráci s CVČ - trieda č.3

Dňa 22.4.2015 sme spoločne oslávili narodeniny našej Zeme skvelou turistikou. Všetci predškoláci z MŠ Hurbanova 142 sa v krásnom temer letnom počasí vybrali na turistiku do okolia Starej Turej, aby prežili zaujímavé dopoludnie v peknom prírodnom prostredí. Počas turistickej vychádzky ich čakalo 5 stanovíšť, na ktorých plnili stanovené úlohy na tému ?Čo zdravé nám ponúka naša Zem?. Pojma ako ovocie, zelenina, mlieko, voda, úsmev, liečivé bylinky sme zvládli na výbornú, spoznali sme niektoré druhy strukovín, vyrobili netradičnú hračku s majstrom kováčom i posadili kvietok do naozajstného kvetináča. Až vyrastieme, iste budeme ochrancami prírody a všetkého, čo nám pani Zem ponúka. Ďakujeme kolektívu CVČ i pomocníčkam na jednotlivých stanovištiach za pripravenú akciu, tešíme sa aj nabudúce.

foto tu