Novinka - Návšteva Lesoturu

Návšteva Lesoturu

Dňa 10. 3.2015 sme sa spolu s našim maskotom triedy- Lapajkom vybrali na návštevu do Lesoturu za poznávaním prírody v blízkosti mesta.

Formou zážitkového učenia nám ujo lesník so svojimi spolupracovníčkami porozprával o prírodných tajomstvách na Starej Turej. Zmyslovým vnímaním deti spoznávali semienka jednotlivých stromov, ich prvé výhonky, plody, listy. Deti sa dozvedeli akým spôsobom sadia stromčeky, kto sa o nich stará, za aký čas z nich vyrastie veľký strom a aký bude mať pre nás význam. Na záver mali možnosť vidieť i nahliadnuť do kapoty nákladného auta naloženého plným dreva na spracovanie. Za vzorné správanie dostali všetci sladkú odmenu. Deti odchádzali  z Lesoturu plné dojmov a zážitkov, o čom svedčia ich krásne výtvarné práce.

Ďakujeme pracovníkom Lesoturu za zaujímavé a pre deti obohacujúce poznatky.

foto tu: