Novinka - Regionálna olympiáda v III. MŠ

Dňa 14. mája sa uskutočnila v materskej škole pri cukrárni športová olympiáda detí predškolského veku " HVIEZDIČKY". Prišli kamaráti z regionálnych materských škôl ? z Lubiny, zo Bziniec pod Javorinou, Kostolného a samozrejme domáce družstvá, aby sme si zmerali sily. Súťažili sme v skoku, v hode, kolobežkový slalom, v behu cez prekážky, vození nákladu vo fúriku a svoju zručnosť sme si vyskúšali pri chôdzi po zvýšenej rovine s pingpongovou loptičkou v lyžičke. Športového ducha v nás podporila olympijská hudba, a samozrejme nechýbala ani olympijská zástava s olympijským ohňom. A pretože sme správni Slováci, ani slovenská zástava a hymna. Po namáhavých športových výkonoch sme sa posilnili a plní očakávania sa ponáhľali opäť na školský dvor na vyhodnotenie piateho ročníka športovej olympiády " Hviezdičky". Všetci olympionici boli víťazi, za čo ich čakali hodnotné ceny i s medailou.
Ďakujeme p. Cibulkovej za sponzorský finančný dar na dopravu detí z hosťovských materských škôl, tiež MFK Stará Turá za poskytnutie vozidla. Veľká vďaka patrí NADÁCIÍ ŽIVOT za poskytnutý finančný príspevok na uskutočnenie akcie, ktorá spája a podporuje interaktívne vzťahy medzi MŠ nášho regiónu.