Novinka - Vôňa vianoc- projekt: Bol raz jeden strom

VÔŇA  VIANOC.

?Spadol orech z orecha. Kam? No rovno do mecha.

Ale v mechu cho ? cho ?cho, bolo desať orechov.

K tým desiatim chi ?chi- chi, spadli ďalšie orechy.?

A prečo oriešky?  Pretože je to chutná maškrta, ktorá je bohatá na množstvo cenných látok prospešných pre naše zdravie. Výber orechov je dnes naozaj pestrý a Mikuláš ich našim deťom namiešal do balíčkov ? arašidy, vlašské orechy, mandle, kešu, lieskovce. Telu dodávajú potrebnú energiu, stimulujú mozog i nervovú sústavu. Škriatok Lapajko sa spolu s deťmi veľmi tešil príchodu Mikuláša do našej triedy, a tak spoločne upiekli orechový koláč s jablkami. Deti s učiteľkou miešali cesto, vážili orechy, jablká, tiež strúhali  a po upečení natierali lekvárom. Najlepšia bola jeho ochutnávka, koláč bol vynikajúci.

Opäť sa blížia Vianoce ? najkrajšie sviatky roka. Tešili sa na ne nielen deti,  dospelí, ale aj Škriatok Lapajko. Všetci spolu sme si pekne vyzdobili triedu aj vianočný stromček rôznymi vianočnými ozdôbkami, ktoré sme si samy vyrobili. Pri výzdobe nám pomáhali aj rodičia, ktorí spolu s deťmi doma vytvorili prekrásne ozdoby z rôznych druhov orechov. Zapojili sme aj babičky, ktoré deťom napiekli všelijaké dobroty z orieškov a venovali nám aj recepty. A tak sme si vytvorili Knihu receptov pod názvom: ?Orieškové maškrty od babičky?. Keďže Vianoce sú aj voňavé, vyrobili sme si so Škriatkom Lapajkom voňavý stromček z rôznych druhov korenín a orechov. Boli sme si pozrieť veľký vianočný stromček, ktorý zdobí námestie nášho mesta. Aj náš STROM ? ORECH. Náš strom tichučko spí pod snehovou perinou a sníva  sa mu o jari.    foto tu: