Novinka - Detská olympiáda Hviezdičiek v III.MŠ

Detská olympiáda hviezdičiek.

Areál MŠ na ul. Hurbanova 142/62 v Starej Turej bol 18.5. 2016 dejiskom 6. ročníka detskej regionálnej olympiády hviezdičiek pre predškolákov. Zúčastnili sa jej 3 družstvá z MŠ Stará Turá a 5 družstiev z okolia- MŠ Vaďovce, MŠ Kostolné, MŠ Bzince pod Javorinou, MŠ Lubina a MŠ Hrádok. Dievčatá a chlapci súťažili v 8 disciplínach, v ktorých si malí športovci overili svoju rýchlosť, obratnosť i schopnosť sústrediť sa. Aj keď sa všetci účastníci usilovali dosiahnuť čo najlepšie výsledky, hlavným cieľom projektu bol rozvoj pohybových zručností, výchova k aktívnemu využívaniu voľného času a nadviazanie nových priateľských vzťahov medzi deťmi. Víťazmi olympiády boli všetci zúčastnení, vďaka ich chuti a snahe vydať zo seba všetko.

Na olympiáde nechýbali ani športoví fanúšikovia z MŠ, zo ZŠ, ktorí prišli povzbudiť svojich kamarátov. Športovci si odniesli medaile, diplomy, suveníry, ale hlavne nezabudnuteľné zážitky z prežitého dňa.S usporiadaním detskej olympiády organizačne pomohli- kolektív MŠ, žiaci 9. ročníka ZŠ, finančne prispeli - Nadácia Život a Rodičovské združenie pri MŠ.

Všetkým spoluúčastníkom patrí veľká vďaka!

Miklášová Soňa

organizátor projektu