Novinka - Malí ochranári Zeme Usilovné včielky 6. trieda Hurbanova 153

Tematický týždeň s témou Deň Zeme, ekologicky motivovanom sviatku,  Usilovné včielky prežili formou zážitkového učenia  s panáčikom Separáčikom, hrou na záhradníkov, sadením hrášku, zemiakov, cibuľky a fazuľky do kvetináčikov v triede, pozorovaním ich postupného rastu a starostlivosťou o sadeničky. Oboznamovali sme sa s rôznymi druhmi kvetov, byliniek, zbierali sme suché halúzky do fúrika na školskom dvore. Zároveň sme sa zapojili do výtvarnej súťaže Svet okolo nás výtvarnými kolážami plnými jarných farieb. Uctili sme si i našu oslávenkyňu Agátku.

Náučno pracovnými a zábavnými aktivitami sme sa snažili i našim malým deťom priblížiť krehkosť zemských zdrojov, rovnováhu všetkého živého na planéte Zem, ktorá je vzácna a obdivuhodná. Aby geniálna dokonalosť väzieb vzájomnej užitočnosti  živého i zdanlivo neživého, čím je Zem obdarovaná  i naše deti  napĺňala obdivom, pokornou túžbou učiť sa od Zeme a chrániť ju.

E. Mlynárová