Novinka - Oslava Dňa vody v CVČ s "veselými lienkami"

Dňa 22.3.2017 sme boli pozvaní pri príležitosti Svetového Dňa vody do CVČ. Teta Janka Koníková  si pre nás ako vždy pripravila úžasný program. Okrem diskusie na tému voda a prezentácie sme robili rôzne pokusy a zábavné hry. Rozprávali sme sa o vode, prečo je dôležitá, načo ju používame, prečo ju musíme šetriť ako sa môžeme s vodou hrať. Dozvedeli sme sa ako jednoducho sa dá vyrobiť s pomocou vody, saponátu a plastovej fľaše "domáci bublifuk". Niektorí zvládli nafúknuť velikánske bubliny :-) Zistili sme, kto má dobré ušká a vie rozoznať, kedy počujeme vodu a nezmýli si ju s hudobných nástrojom či inými vecami. Overili sme si či naozaj vieme, ktoré predmety plávajú na vode a ktoré naopak nie. Keďže sa z nás stali kvapky vody, zaspievali sme si pieseň "Prší, prší", ktorú sprevádzala Janka gitarou a my ako "predškoláci" pohybom. Nakoniec sme sa počas kolobehu vody dostali až na diskotéku, kde sme si zaspievali a zatancovali piesne na tému voda. Za odmenu každý dostal krásny obrázok kolobehu vody s malým občerstvením - našou  vzácnou vodičkou.

Ďakujeme CVČ za pekný dopoludňajší program.

MEDVEĎOVÁ