Novinka - Športová olympiáda

Športová olympiáda "Hviezdičiek" v materskej škole.

Dňa 24.5.2018 sme pripravili pre deti v materskej škole  8. ročník športovej olympiády "Hviezdičiek". Tento projekt finančne podporila Nadácia život v Starej Turej z "Programu malých komunitných grantov 2017" a Rodičovské združenie "Zdravá škôlka pri IV. MŠ". Touto cestou by sme sa im zároveň chceli poďakovať v mene všetkých zúčastnených za finančnú podporu. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Olympijských festivalov detí a mládeže Slovenska (OFDMS), ktoré vyhlasuje Ministerstvo školstva SR a Slovenský olympijský výbor. Cieľom projektu bolo viesť deti k aktívnemu spôsobu života so zameraním na rozvoj psychického a fyzického zdravia a rovnováhy, podporiť formovanie kladných ľudských hodnôt, rozvíjanie pohybových zručností a posilňovanie medziľudských vzťahov. Olympiády sa zúčastnilo 8 družstiev z piatich materských škôl ? Materská škola Stará Turá, MŠ Bzince pod Javorinou, MŠ Lubina, MŠ Vaďovce a MŠ Kostolné. Súťažili najstaršie deti z predškolských tried. Slávnostné otvorenie sme zahájili vztýčením vlajky, ohňom, piesňou a olympijským sľubom, ktorý predniesli za všetkých súťažiacich Julka Sadloňová a Oliverko Kolprecaj. Deti súťažili v deviatich disciplínach -beh do cieľa, skok z miesta, slalomový beh s vedením lopty, hod oštepom na cieľ, hod kriketovou loptičkou, prekážkový beh, jazda na kolobežke, streľba na bránu, hod na kôš. Počas olympiády povzbudzovali svojich kamarátov deti z našej MŠ, ktoré si v závere mohli tiež zašportovať. Na jednotlivých stanovištiach nám pomáhali žiaci deviateho ročníka zo Základnej  školy v Starej Turej, ktorí spravodlivo rozhodovali o víťazoch a dbali na dodržiavanie pravidiel. Chutné občerstvenie nám pripravili naše tety kuchárky a upratovačky. Na príprave prostredia  a realizácii olympiády sa podieľal aj náš ujo školník a celý kolektív.

Na záver boli všetci športovci odmenení medailami, diplomami a tričkami s logom našej olympiády. Všetkým srdečne ďakujeme za účasť a spoluprácu a dúfame, že budeme na túto peknú aktivitu s radosťou spomínať a aktívne pokračovať v športovaní.

Za MŠ  Mgr. Elena Sládková